Pompy i wentylatory

Maszyny i urządzenia dla przemysłu spożywczego.

Niezawodność i wysoka jakość pracy

Pompy krzywkowe

Konstrukcja pomp krzywkowych zapewnia niezawodność oraz wysoką sprawność pracy. Jednocześnie ich budowa zapewnia wysoką higieniczność i prostą konserwację. Urządzenia te doskonale sprawdzają się przy tłoczeniu mediów o delikatnej strukturze.

Najczęściej używane pompy

Pompy odśrodkowe

Pompy odśrodkowe są najczęściej używanymi pompami. Ich wysokość podnoszenia wynosi do 150 m, a wydajność – w zależności od wielkości wirnika – od kilku centymetrów sześciennych na minutę (dla urządzeń miniaturowych) do kilkunastu tysięcy metrów sześciennych na godzinę (w instalacjach przemysłowych). Konstrukcja wirnika oraz materiał, z jakiego jest wykonany, mogą być różne. Niewielkie pompki wykonywane są w całości z plastiku; pompy do zawiesin, szlamów lub cieczy agresywnych wyposażone są zwykle w wirniki gumowe. Oferujemy wykonanie higieniczne, stal 304.

Oparte w swoim działaniu o ruch membran

Pompy membranowe

Pompy membranowe to pompy oparte w swoim działaniu o ruch membran, które w połączeniu z odpowiednimi zaworami na wlocie i wylocie pompy umożliwiają wytworzenia efektu ssania na stronie ssawnej i tłoczenia na stronie tłocznej pompy. Zaletą tego typu rozwiązań jest możliwość samo zasysania z kilku metrów, ciśnienia do wartości do kilku bar (dla standardowych pomp) oraz szeroki zakres stosowania dzięki gumie, która jest stosunkowo odporna, w zależności od składu, nie tylko chemicznie, ale i take na obecność cząstek ściernych. Pompy membranowe mogą również pompować cząstki stałe o wielkości do kilkunastu milimetrów. Większe cząstki często powodują zatykanie zaworów i nieprawidłową pracę urządzeń.

Jesteśmy zorientowani na rozwój oraz indywidualne potrzeby klienta

ZALETY NASZEJ FIRMY

Zorientowani na rozwój rynku, a przede wszystkim indywidualne potrzeby klientów, stale wprowadzamy nowatorskie i kreatywne rozwiązania, zgodne z dyrektywami i normami Unii Europejskiej, określającymi podstawowe wymagania bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jakie powinny być wzięte pod uwagę przy projektowaniu i budowie maszyn dla przemysłu spożywczego.

Tel. +48 501-216-488

Wamasz
10-768 Olsztyn
ul. Minakowskiego 12/66 

kontakt@wamasz.pl